Tere tulemast Kapi Kass e-tellimiskeskusesse.
Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Blogi

Kuidas kassid rabas käisid (palju pilte!)

28.07.2019 / 0 kommentaari

Ühel päeval tuli Carmenile mõte, et võiksime oma vastsündinud “kassipojad” kaasa võtta ja neid rabasse pildistama minna. Mul polnud ühtegi põhjust vastu vaielda, sest ma teadsin, et Raplamaal on ilusad rabad ja mina pole nende ilu imetlema veel jõudnud. Ehkki oleksin hea meelega kogu pere kaasa võtnud, siis pildistamise plaani silmas pidades sõitsime seekord rabasse vähendatud koosseisuga.

 Kapi Kass OÜ

Kes on rabas käinud, see on ise näinud, et seal valitseb eriline vaikus. Vaikus, mis ulatub silmapiirini välja ja sealt südamesse tagasi. Rabas olles tundub, nagu oleks jõudnud peidupaika, mida oled kaua otsinud. Nojah, lastega on see pigem nagu kappamine ja loodusõpetuse tund, sest küsimusi väikestel avastajatel jagub: “Kuidas see vesi siia sai?”, “Miks need puud sellised on?”, “Miks võib ainult laudteel kõndida?”, “Kui kaugele me läheme?”, “Kas süüa juba saab?” jne.

Kapi Kass OÜ

Aga sellele vaatamata oli rabas meil tore ja palju pilte tegime ka. Seda oli nii tore jälgida, kuidas tüdrukud võtsid väikesel noormehel käest kinni ja astusid julgelt mööda rada. Laudteel sammusid kõik iseseisvalt – siht kindlalt silme ees: vaatetorni, sööma ja ujuma!

Kapi Kass OÜ


Kapi Kass OÜ

Ise klõpsisin fotokaga ja ei pannudki vahepeal tähele, mida nad omavahel rääkisid, aga nii toredad olid nad koos! Me oleme täheldanud, et kui meil on plaanis mõnele Kapi Kassi tootepildile lapsed peale sättida, siis pole tarvis muud, kui lastele asjad kätte anda ja lasta neil lustida, sest lastele meie tooted väga meeldivad! Iga korraga sujub koostöö väikeste modellidega aina paremini - tasuks kallid, musid, kiitused ja vahel mõni komm ka. Ja nii me siis olime seal: nautisime rabavat vaadet, veetsime mõnusat aega lastega ja märkasime ühtäkki, et nii on ju puhas rõõm “tööd” teha! :) 


Kapi Kass OÜ

Kapi Kass OÜ

Vaatetornist avardus silmapiir veelgi ja päike oli just parajal kõrgusel sel õhtusel tunnil. Ma püüdsin ka mõned poosid pildistamiseks kaamera ette sättida, aga pean tunnistama, et minul see nii sujuvalt välja ei tulnud kui lastel. Aga kui poosid kõrvale jätta, siis vaade sealt tornist rabale oli erakordselt ilus.


Kapi Kass OÜ


Kapi Kass OÜ

Ujumise plaan oli ka, ehkki suhtusin sellesse väga ettevaatlikult, sest ega rabalaukas jalad põhja ulatu ja vesi oli ka müstiliselt tume. Tekkisid juba loobumise mõtted, kuid üks piigadest käis peale, et tema väga tahab ujuda. Nii me siis kastsime end natuke vette, mida päris ujumiseks nimetada ei saa, aga varbad said märjaks meil kõigil!


Kapi Kass OÜ


Kapi Kass OÜ


Kapi Kass OÜ

Väike võileib ja sama rada tagasi auto juurde – “kassipojad” õlal ja seljakotil. Oli kosutav matk maalilisse Mukri rabasse, kus me polnud sugugi ainsad külalised. Ja tegelikult oli see käik vägagi produktiivne, sest rabast rabatuna tuli Carmenil mõte, et meie “kassipoegadel” peaksid olema oma nimed! Ja nüüd palun saage tuttavaks: vildist seljakott OLIVER ja vildist õlakott MATILDA.


Kapi Kass OÜ

Rõõmsate kohtumisteni siin ja seal, linnas ja maal, kinos ja rabas!

 

PS! Kas teadsid, et raba on erakordselt õrn. Kuival ajal rabale jäetud jalajälg taastub seitsme aastaga. Minge ikka perega raba ilu avastama, aga hoidke loodust ja meie kaunist Eestimaad!

 

Siret ja Carmen, Kapi Kass OÜ

Jälgi meid FB-s: https://www.facebook.com/kapikass/
T
ooted ja info leiad siit: https://www.kapikass.ee/

 

Ühelt emalt teisele: 10 soovitust suvevaheajaks

11.06.2019 / 0 kommentaari

Mõned emad on kindlasti juba alanud suvevaheajaks ära planeerinud lastelaagrid, külastused, perereisid, väljasõidud ja teisedki seikluskäigud. Hästi tehtud! Kui aga Sina just nüüd avastasid, et kool on läbi, lasteaed pannakse kinni ja lapsed Sulle küsivate silmadega otsa vaatavad: “Mis me täna teeme?”, siis Sinu jaoks on siin mõned vihjed ja mõtted, mida suvevaheajal lastega ette võtta.

 

1. Kaardista kohalikud mänguväljakud ja külasta neid koos lastega.

Tänapäeval leidub avalikel mänguväljakutel tegevust mitmes vanuses lastele. Mitte, et Sa peaksid oma teismelisele kiigel hoogu tegema, aga põnnid ja varases koolieas lapsed rõõmustavad kindlasti turnikatel ronides ja leiavad mänguhoos uusi sõprugi. Pärast seate mänguväljakud lõbusa punktimänguga pingeritta ja järgmisel korral juba tead, milline neist Sinu lastele enim meeldib.

 
Kapi Kass OÜ

2. Valige välja lemmikrand ja planeerige rannapäev. Või isegi mitu!

Eesti rannajoon on ligi 3800 km pikk, millest ligikaudu 1240 on mandri oma, ülejäänud on saarte ümber. Leidub tuntuid ja rahvarohkeid ning vähemtuntuid ja privaatseid randasid. Tee valik oma perest lähtuvalt. Suurtes randades leidub lastele lisategevusi, kohal on rannavalve ja palavuse leevenduseks müüakse jäätist, samal ajal väiksemas rannas on lihtsam lapsel silma peal hoida. Pea alati kinni ettevaatusnõuetest, kasuta päikesekaitsekreemi ning naudi ise ka rannaliiva ja meretuult.

3. Vihmase ilma jaoks hoia silm peal kinokavadel.

Mis siis, et telepakettide filmiriiulist leiab juba päris uhke valiku filme igale vanusele ja maitsele. Suur ekraan ja popcorn on parimad ikkagi päris kinos. Iseseisvad lapsed saadad kinno ja saad omale paar tundi “minu” aega, väiksematega lähed koos, lased oma sisemise lapse valla ja naerad lõbusalt kaasa.
Aga kui vihmasel päeval kodust üldse välja minna ei taha, siis hangi koju erinevaid eakohaseid ristsõnu – mõistata ise, lase lapsel nuputada või lahendage koos.

4. Lastega SPA-sse!

Kui rannailm ikka veel ei ilmuta end, vali välja lemmik-SPA, mida lastega külastada ja broneeri kuupäevad. Lapsed naudivad veemõnusid ja Sina saad mullivannist neil silma peal hoida. Kui Sa pole aga ranna- ega SPA-inimene, siis pane väike bassein veega koduaeda ja lase lastel lustida. Viimases hädas loovuta lastele veesõja pidamiseks vannituba, pisematele hangi sinna ka mõni mullitamismäng.


Kapi Kass OÜ

5. Korraldage piknik.

Aeg-ajalt tekib ikka soov söögivalmistamisest viilida ja siis on igati sobilik vaheldus einestada perega kohvikus või restoranis. Veelgi vahvam on suvel söömist nautida värskes õhus, kui korraldate koguperepikniku. Leidku see aset pargis või koduaias! Paki kaasa tekk, söök, jook ja etiketi-vaba söögikord alaku! Pärast ole armas ja veendu, et piknikuplats Sinu lahkudes puhas jääb.

6. Põnevat tegevust koduaias.

Ehkki tundub, et lapsed on kodu ümbruskonna iga ruutmeetri juba läbi kamminud ja aeda paigaldatud kiiged on end ammendanud, siis tegelikult leidub veelgi võimalusi. Valmista ette väikene aardejaht oma aias suurematele ja soeta fantaasiarikas kiigekomplekt pisematele. Lennukad mõtted tulevad lastele pähe iseenesest ja Sul jääb üle nad vaid õhtusöögi ajaks tuppa kutsuda.

 
Kapi Kass OÜ

7Lastemenüü ja uus peakokk.

Kui lased lastel ühel päeval koostada päevamenüü ja annad köögis ohjad üle järeltulijatele, siis õhtu lõpuks olete võitjad mõlemad: Sinul köögivaba päev, lapsed kogemuse võrra rikkamad ja loodetavasti kõigil kõhud täis ka. Kui Sa kontrolli päris käest ära anda ei taha, siis jagage omavahel ülesandeid ja näed peagi, et koostöö köögis on võimalik!

8. Ära unusta vanavanemaid!

Eredaid mälestusi ja ilusat lapsepõlve aitavad luua suved vanaema juures. Võid kindel olla, et Sinu lapsed on hoitud, kõhud on head-paremat täis ja mõtted vanavanemate elutarkustega täidetud. Pealegi on siin kasu kahepoolne – Sina saad sättida sellele ajale oma päris-puhkuse või vajadusel ka tööl käia, vanavanemad tunnevad abiks olles end kasuliku ja väärtuslikuna.

Kapi Kass OÜ

 9. Väldi üleplaneerimist.

Kui oled lastele tegevuse leidmisel liiga püüdlik, siis on suve lõpuks lapsed puhkusest väsinud ja Sina küsid endalt: “Kuhu see suvi küll jälle kadus?”

Väike igavus paneb laste loovuse tööle ja toob leidlikud mõtted. Las nad õpivad ise oma aega sisustama ja ilmselt pole Sul endalgi midagi väikese “igavlemise” vastu.

10. Emad peavad kokku hoidma!

Ja lõpetuseks on sobilik meelde tuletada, et ilmselt ei ole Sa ainus ema, kelle lapsed suvevaheajal on! Võta ühendust tuttavatega, ühendage plaanid ja tehke midagi koos! Vajadusel saate laste valvamist ka jagada ja seeläbi üksteisele abiks olla. Mõnusat suve!

 

Põneva lennuki kiige leiad siit: https://www.kapikass.ee/et/a/kiik-lennuk

Kapi Kass OÜ

 

10 käsku emalt lapsele

11.05.2019 / 0 kommentaari

Iga päev püüame oma lastele õpetada elutarkusi. Vahel on need käskivas, vahel keelavas kõneviisis, kuid üks on kindel: oma lastele soovime alati kõike kõige paremat. Emadepäeva puhul panime kirja 10 käsku oma lastele HEATAHTLIKUS kõneviisis.

 
Foto: Kapi Kass

1. Tee igal hommikul oma voodi ära – elu koosneb väikestest kordaminekutest ja korras voodi on hea algus Sinu päevale!

2. Söö hommikusööki – see on Sinu keha kütus, mis aitab Sul asuda tegudele rõõmsas meeleolus!

3. Ole täpne – Sinu õigeaegsus tõestab, et oled usaldusväärne inimene ja oled auga välja teeninud teiste inimeste austuse.

4. Anna endast alati parim – kui miski ebaõnnestub, siis pole vaja kahetseda, sest Sina andsid oma maksimumi!

5. Võrdle ennast ainult iseendaga – küllap märkad peagi oma edusaame ja sedagi, et oled täna parem, kui olid eile!

6. Kuula teisi rääkimise asemel ja tunne siirast huvi inimeste vastu – kuulates on Sul alati võimalus õppida midagi uut!

7. Leia oma tõde – ole tähelepanelik, kui keegi avaldab Sulle oma arvamust. Arvamused on maailma odavaim kaup ja seda jagub kõigil küllaga, aga oma tõe pead ikka ise leidma!

8.Andesta alati – see on kingitus, mille teed iseendale ja väärt oskus positiivse eluviisi säilitamiseks!

9. Usu iseendasse ja unista suurelt – Sinu eneseusk suudab täide viia suurimad soovid, mis Sinu südamesse pesa on teinud!

10. Naerata sageli – naeratus on ehe Sinu näol, mis näitab, et Sinu süda on õiges kohas ja Sinuga koos tahavad teisedki alati rõõmsad olla!

*11. Emal on alati õigus - “Sest mina ütlen nii!” :-) 

 

Emad (Kapi Kass OÜ)

 

Ühelt emalt teisele: oodates emadepäeva

15.04.2019 / 0 kommentaari

Mis mõnele tavaline, see emale eriline: täna ma sain duši all käidud ja lapsed olid õhtuks kõik alles! Läheneva emadepäeva eel panin kirja mõned unistused, mis mul kolme lapse emana peas keerlevad. Öeldakse ju: „Unista suurelt, aga ole unistustega ettevaatlik, need võivad täide minna!“

 

 1.      Unistus mõnusast SPA-külastusest

No olgu, kui päris SPA-sse ei saa, siis 10 minutit segamatult dushi all lõõgastuda oleks ka juba taevalik. Ja kui veidi suuremalt unistada, siis lisaks 10 minutit maskide tegemiseks, 5 minutit juuste sättimiseks, veel 5 minutit silmad, põsed ja huuled ja juba ongi tunne, nagu oleks äsja Värska SPA-st saabunud.

 

2.      Unistus nõudepesumasinast

Unistus nõudepesumasinast on küll täitunud, aga nüüd võiks nõudepesumasinale abiline leiduda, kes mustad nõud masinasse paneb, kes masinale pesuvahendit lisab, kes nuppu vajutab, kes puhtad nõud välja võtab ja kes need tagasi kappi paneb. Ikka selleks, et see taaskasutusring võiks jälle otsast alata!


Foto: Kapi Kass

3.      Unistus tervislikust toitumisest

Kui vaid mu lapsed poleks kunagi teada saanud, et külmkuivatatud brokoli ei olegi tegelikult komm. Kavalaid nippe, kuidas toidu sisse tervislikke koostisosi ära peita, on aina keerulisem leida. Ja need väikesed valged valed toidu teemadel hakkavad laste kasvades usutavust kaotama.

 

4.      Unistus passiivsest rahavoost

Kui keegi maksaks 2 eurot iga selfi eest, mida tänapäeva koolilapsed endast teevad, siis ausalt – tööl ei peaks enam käimagi. Ja mõistagi vastuseks küsimusele „Kes Sinust tulevikus saab?“ kõlab: „Blogger muidugi!“

 

5.      Unistus kuumast kohvist

Igahommikune rituaal jääkohvist on naljakas umbes esimesed kolm korda. Nüüd ootan ma juba huviga, et keegi leiutaks kohvi, mis oleks kuum ka kaks tundi pärast valmistamist.

Foto: Kapi Kass

 6.      Unistus laste kasutusjuhendist

Keegi võiks lahti seletada ühe laste müstilise käitumismustri! Olen oma silmaga näinud, et lasteaias oskavad väikesed inimesed eeskujulikult mänguasju ja toidunõusid enda järelt ära koristada, aga kodus ei hakka see reegel ka aastatepikkuse korrutamise järel tööle?! Mis on need salanipid või -nupud, mida peab vajutama, et mu väikesed järeltulijad ka kodus oma mänguasjadest mulle takistusrada põrandale ei jätaks?!

 

7.      Unistus köögivabast päevast

Küll oleks tore, kui ei peaks emadepäeval mitu korda päevas sooja sööki valmistama. Lahendus on olemas! Me sõidame külla vanaemale! Lastel kaasas isetehtud kaardid, kraavipervelt korjatud lilled ja kingituseks emale kaunis kuumaalus. Mõnus pärastlõuna lähedaste seltsis on garanteeritud!

Foto: Kapi Kass

8.      Unistus jõuludest

Miks ei võiks jõulud olla vähemalt kaks korda aastas?! Detsembris ja näiteks maikuus. Esiteks – lapsed käituvad palju sõnakuulekamalt, kui päkapikud piiluvad. Teiseks – on jälle põhjust kingitusi jagada! Kellele siis ei meeldiks saada üllatuseks mõni nimeline ese või personaalne kingitus.

 

9.      Unistus kataloogi-lastest

Oh, oleks kõik lapsed nii ilusad ja head, nagu nad on lasteriiete kataloogides või lemmikajakirja piltidel. Nende laste peale ei peaks kunagi häält tõstma, nende riideid ei peaks kunagi pesema ja toidupoes ei tule neile kunagi jonnihoog peale. Õnneks on mõnikord minugi kolm silmatera peaaegu nagu kataloogi-lapsed.

Foto: Kapi Kass

10.      Unistus pikast hommikust

Kui emadepäevahommikul lapsed sosistades kaarte ja lilli ette valmistavad, ei pea ma silmad kinni teesklema, et magan veel – ma päriselt magangi! Aga kui juba unistada, siis võiks üldse riigiseadusega reguleeritud olla, et sellel hommikul saavad kõik emad magada nii kaua, kui ise soovivad!

 

Need on mõned minu tänased unistused. 

Armas lugeja, millest unistad Sina saabuva emadepäeva eel?

 

Siret Jakobson

(Ema)

Ühelt emalt teisele: 5 nippi, kuidas võtta aega iseendale väikeste laste kõrvalt

27.03.2019 / 0 kommentaari

Elul on meile palju pakkuda, üks suurimaid privileege on olla ema. Ma jumaldan oma lapsi. Kõik minu kolm poega on võrdselt ägedad ja samas ka nii erinevad isiksused. Suurema osa ajast mulle meeldib nendega koos tegutseda, möllata, avastada, aga mõnikord...?!

 

Image
Foto: Mariken Nikker

 

Aga mõnikord esineb hetki, mil ma sooviks leida nende küljest „OFF“ nupu. Kasvõi korraks, et nautida aega, mil keegi ei oota ega päri minult midagi. Kolme lapse emana tunnen, et sellised hetked on hädavalikud.

 

Meil emadena on kombeks enda vajadused tahaplaanile lükata, sest tundub isekas hoolitseda enda heaolu eest enne lapsi. Kuid endale aega leides saan olla selline ema, keda mu pojad väärivad.

 

Nii ma siis taipasin, et enda säästmiseks pean hakkama ennast ise aitama - teadlikult muutma oma suhtumist, et vabaks lasta kõrgetest nõudmistest iseendale. Tegin oma argipäevas ja toimetustes mõned muudatused, mida soovin ka Sinuga jagada:

 

1.      Ei korista enam ajal, mil lapsed magavad lõunaund

Laste lõunaune ajal teen ma ainult selliseid asju, mis mulle meeldivad. Vaatan telekat, loen raamatut või mõnulen pikalt sooja dušši all. Koristan siis, kui lapsed on ärkvel. Niikuinii hoiavad nad mind kogu aeg tegevuses, sellisel juhul võin nad juba koristamisse kaasata. Nõuab küll rohkem energiat, kuid samas sisustab laste aja huvitavalt ja kasulikult.

 

2.      Näputoitumine

Ma ei tahaks siinkohal rääkida sellest, miks näputoit hea ja kasulik on. Olgu öeldud, et minu lapsed ei ole kunagi 100% näputoidul olnud, kuid aegajalt ma neid võtteid rakendan. Lasen lastel nende tempos söögi taldrikult suhu pista – olgu sõrmede või kahvliga. Üks suur eelis selle valiku juures on see, et võidan endale vähemalt 20 minutit vaba aega rahulikuks kohvi joomiseks või oma toidu söömiseks, kuni see veel soe on.

 

3.      Mänguasju pigem vähem, kuid see-eest läbimõeldum valik

Ühel hetkel ma sain aru, et mida rohkem on meie kodus mänguasju, seda vähem lapsed nendega mängivad. Sorteerisin mänguasjad ära ning jätsin alles väiksema valiku kvaliteetseid ja eakohaseid mänguvahendeid. Avastades riiulilt kaua tähelepanuta olnud esemeid, hakkasid nad oluliselt rohkem omaette mängima.

Image
Foto: Kapi Kass OÜ

 

4.      Igavus

Kogu aeg ei pea lastega tegelema. Ma lasen neil vahel natuke aega igavust tunda ja näen siis, kuidas nende fantaasia tööle hakkab ja nad ise uued mängud ja tegemised leiavad. Vahel võib selleks tegevuseks olla ka vannitoas veega mängimine, aga siis teen ma oma peas kiired arvutused: veega mängivad nad vähemalt 30 minutit, põranda kuivatamine võtab 2 minutit, seega olen 28 minutit võidus! Selle aja saan pühendada oma lemmiktegevustele.

 

5.      Veel üks oluline köögireegel

Kui olen perele õhtusöögi valmistamisega lõpule jõudnud, siis ettekandjaks mina ümber ei kehastu. Pärast kirglikku kokkamist pliidi ja külmkapi vahetus läheduses, võtan omale eesõiguse esmalt endale söök serveerida ja seda parimal hetkel nautima hakata. Lastele serveerib toidu nendel kordadel minu mees. Ja otse loomulikult kehtib reegel ka vastupidisel juhul: kui õhtusöögi on valmistanud mees, siis on temal eesõigus einestama hakata ja lastele tõstan portsud ette mina.

 

Väikesed inimesed võivad vahel päris intensiivsed olla ning on igati loomulik, et mõnikord soovime puhkust, et ainult iseenda ja oma mõtetega olla. Ja seda teadlikult valides ei pea me end süüdi ega halva lapsevanemana tundma. Armastame oma silmaterasid ikka sama palju ja võibolla puhanuna rohkemgi veel!

 

Jaga ka Sina oma väikeseid nippe, kuidas tekitad endale päeva jooksul puhkehetki.

 

Carmen Ennulo

(Ema)