Tere tulemast Kapi Kass e-tellimiskeskusesse.
Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Ühelt emalt teisele: oodates emadepäeva

15.04.2019 / 0 kommentaari

Mis mõnele tavaline, see emale eriline: täna ma sain duši all käidud ja lapsed olid õhtuks kõik alles! Läheneva emadepäeva eel panin kirja mõned unistused, mis mul kolme lapse emana peas keerlevad. Öeldakse ju: „Unista suurelt, aga ole unistustega ettevaatlik, need võivad täide minna!“

 

 1.      Unistus mõnusast SPA-külastusest

No olgu, kui päris SPA-sse ei saa, siis 10 minutit segamatult dushi all lõõgastuda oleks ka juba taevalik. Ja kui veidi suuremalt unistada, siis lisaks 10 minutit maskide tegemiseks, 5 minutit juuste sättimiseks, veel 5 minutit silmad, põsed ja huuled ja juba ongi tunne, nagu oleks äsja Värska SPA-st saabunud.

 

2.      Unistus nõudepesumasinast

Unistus nõudepesumasinast on küll täitunud, aga nüüd võiks nõudepesumasinale abiline leiduda, kes mustad nõud masinasse paneb, kes masinale pesuvahendit lisab, kes nuppu vajutab, kes puhtad nõud välja võtab ja kes need tagasi kappi paneb. Ikka selleks, et see taaskasutusring võiks jälle otsast alata!


Foto: Kapi Kass

3.      Unistus tervislikust toitumisest

Kui vaid mu lapsed poleks kunagi teada saanud, et külmkuivatatud brokoli ei olegi tegelikult komm. Kavalaid nippe, kuidas toidu sisse tervislikke koostisosi ära peita, on aina keerulisem leida. Ja need väikesed valged valed toidu teemadel hakkavad laste kasvades usutavust kaotama.

 

4.      Unistus passiivsest rahavoost

Kui keegi maksaks 2 eurot iga selfi eest, mida tänapäeva koolilapsed endast teevad, siis ausalt – tööl ei peaks enam käimagi. Ja mõistagi vastuseks küsimusele „Kes Sinust tulevikus saab?“ kõlab: „Blogger muidugi!“

 

5.      Unistus kuumast kohvist

Igahommikune rituaal jääkohvist on naljakas umbes esimesed kolm korda. Nüüd ootan ma juba huviga, et keegi leiutaks kohvi, mis oleks kuum ka kaks tundi pärast valmistamist.

Foto: Kapi Kass

 6.      Unistus laste kasutusjuhendist

Keegi võiks lahti seletada ühe laste müstilise käitumismustri! Olen oma silmaga näinud, et lasteaias oskavad väikesed inimesed eeskujulikult mänguasju ja toidunõusid enda järelt ära koristada, aga kodus ei hakka see reegel ka aastatepikkuse korrutamise järel tööle?! Mis on need salanipid või -nupud, mida peab vajutama, et mu väikesed järeltulijad ka kodus oma mänguasjadest mulle takistusrada põrandale ei jätaks?!

 

7.      Unistus köögivabast päevast

Küll oleks tore, kui ei peaks emadepäeval mitu korda päevas sooja sööki valmistama. Lahendus on olemas! Me sõidame külla vanaemale! Lastel kaasas isetehtud kaardid, kraavipervelt korjatud lilled ja kingituseks emale kaunis kuumaalus. Mõnus pärastlõuna lähedaste seltsis on garanteeritud!

Foto: Kapi Kass

8.      Unistus jõuludest

Miks ei võiks jõulud olla vähemalt kaks korda aastas?! Detsembris ja näiteks maikuus. Esiteks – lapsed käituvad palju sõnakuulekamalt, kui päkapikud piiluvad. Teiseks – on jälle põhjust kingitusi jagada! Kellele siis ei meeldiks saada üllatuseks mõni nimeline ese või personaalne kingitus.

 

9.      Unistus kataloogi-lastest

Oh, oleks kõik lapsed nii ilusad ja head, nagu nad on lasteriiete kataloogides või lemmikajakirja piltidel. Nende laste peale ei peaks kunagi häält tõstma, nende riideid ei peaks kunagi pesema ja toidupoes ei tule neile kunagi jonnihoog peale. Õnneks on mõnikord minugi kolm silmatera peaaegu nagu kataloogi-lapsed.

Foto: Kapi Kass

10.      Unistus pikast hommikust

Kui emadepäevahommikul lapsed sosistades kaarte ja lilli ette valmistavad, ei pea ma silmad kinni teesklema, et magan veel – ma päriselt magangi! Aga kui juba unistada, siis võiks üldse riigiseadusega reguleeritud olla, et sellel hommikul saavad kõik emad magada nii kaua, kui ise soovivad!

 

Need on mõned minu tänased unistused. 

Armas lugeja, millest unistad Sina saabuva emadepäeva eel?

 

Siret Jakobson

(Ema)

Kommentaarid