Tere tulemast Kapi Kass e-tellimiskeskusesse.
Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Ühelt emalt teisele: 10 soovitust suvevaheajaks

11.06.2019 / 0 kommentaari

Mõned emad on kindlasti juba alanud suvevaheajaks ära planeerinud lastelaagrid, külastused, perereisid, väljasõidud ja teisedki seikluskäigud. Hästi tehtud! Kui aga Sina just nüüd avastasid, et kool on läbi, lasteaed pannakse kinni ja lapsed Sulle küsivate silmadega otsa vaatavad: “Mis me täna teeme?”, siis Sinu jaoks on siin mõned vihjed ja mõtted, mida suvevaheajal lastega ette võtta.

 

1. Kaardista kohalikud mänguväljakud ja külasta neid koos lastega.

Tänapäeval leidub avalikel mänguväljakutel tegevust mitmes vanuses lastele. Mitte, et Sa peaksid oma teismelisele kiigel hoogu tegema, aga põnnid ja varases koolieas lapsed rõõmustavad kindlasti turnikatel ronides ja leiavad mänguhoos uusi sõprugi. Pärast seate mänguväljakud lõbusa punktimänguga pingeritta ja järgmisel korral juba tead, milline neist Sinu lastele enim meeldib.

 
Kapi Kass OÜ

2. Valige välja lemmikrand ja planeerige rannapäev. Või isegi mitu!

Eesti rannajoon on ligi 3800 km pikk, millest ligikaudu 1240 on mandri oma, ülejäänud on saarte ümber. Leidub tuntuid ja rahvarohkeid ning vähemtuntuid ja privaatseid randasid. Tee valik oma perest lähtuvalt. Suurtes randades leidub lastele lisategevusi, kohal on rannavalve ja palavuse leevenduseks müüakse jäätist, samal ajal väiksemas rannas on lihtsam lapsel silma peal hoida. Pea alati kinni ettevaatusnõuetest, kasuta päikesekaitsekreemi ning naudi ise ka rannaliiva ja meretuult.

3. Vihmase ilma jaoks hoia silm peal kinokavadel.

Mis siis, et telepakettide filmiriiulist leiab juba päris uhke valiku filme igale vanusele ja maitsele. Suur ekraan ja popcorn on parimad ikkagi päris kinos. Iseseisvad lapsed saadad kinno ja saad omale paar tundi “minu” aega, väiksematega lähed koos, lased oma sisemise lapse valla ja naerad lõbusalt kaasa.
Aga kui vihmasel päeval kodust üldse välja minna ei taha, siis hangi koju erinevaid eakohaseid ristsõnu – mõistata ise, lase lapsel nuputada või lahendage koos.

4. Lastega SPA-sse!

Kui rannailm ikka veel ei ilmuta end, vali välja lemmik-SPA, mida lastega külastada ja broneeri kuupäevad. Lapsed naudivad veemõnusid ja Sina saad mullivannist neil silma peal hoida. Kui Sa pole aga ranna- ega SPA-inimene, siis pane väike bassein veega koduaeda ja lase lastel lustida. Viimases hädas loovuta lastele veesõja pidamiseks vannituba, pisematele hangi sinna ka mõni mullitamismäng.


Kapi Kass OÜ

5. Korraldage piknik.

Aeg-ajalt tekib ikka soov söögivalmistamisest viilida ja siis on igati sobilik vaheldus einestada perega kohvikus või restoranis. Veelgi vahvam on suvel söömist nautida värskes õhus, kui korraldate koguperepikniku. Leidku see aset pargis või koduaias! Paki kaasa tekk, söök, jook ja etiketi-vaba söögikord alaku! Pärast ole armas ja veendu, et piknikuplats Sinu lahkudes puhas jääb.

6. Põnevat tegevust koduaias.

Ehkki tundub, et lapsed on kodu ümbruskonna iga ruutmeetri juba läbi kamminud ja aeda paigaldatud kiiged on end ammendanud, siis tegelikult leidub veelgi võimalusi. Valmista ette väikene aardejaht oma aias suurematele ja soeta fantaasiarikas kiigekomplekt pisematele. Lennukad mõtted tulevad lastele pähe iseenesest ja Sul jääb üle nad vaid õhtusöögi ajaks tuppa kutsuda.

 
Kapi Kass OÜ

7Lastemenüü ja uus peakokk.

Kui lased lastel ühel päeval koostada päevamenüü ja annad köögis ohjad üle järeltulijatele, siis õhtu lõpuks olete võitjad mõlemad: Sinul köögivaba päev, lapsed kogemuse võrra rikkamad ja loodetavasti kõigil kõhud täis ka. Kui Sa kontrolli päris käest ära anda ei taha, siis jagage omavahel ülesandeid ja näed peagi, et koostöö köögis on võimalik!

8. Ära unusta vanavanemaid!

Eredaid mälestusi ja ilusat lapsepõlve aitavad luua suved vanaema juures. Võid kindel olla, et Sinu lapsed on hoitud, kõhud on head-paremat täis ja mõtted vanavanemate elutarkustega täidetud. Pealegi on siin kasu kahepoolne – Sina saad sättida sellele ajale oma päris-puhkuse või vajadusel ka tööl käia, vanavanemad tunnevad abiks olles end kasuliku ja väärtuslikuna.

Kapi Kass OÜ

 9. Väldi üleplaneerimist.

Kui oled lastele tegevuse leidmisel liiga püüdlik, siis on suve lõpuks lapsed puhkusest väsinud ja Sina küsid endalt: “Kuhu see suvi küll jälle kadus?”

Väike igavus paneb laste loovuse tööle ja toob leidlikud mõtted. Las nad õpivad ise oma aega sisustama ja ilmselt pole Sul endalgi midagi väikese “igavlemise” vastu.

10. Emad peavad kokku hoidma!

Ja lõpetuseks on sobilik meelde tuletada, et ilmselt ei ole Sa ainus ema, kelle lapsed suvevaheajal on! Võta ühendust tuttavatega, ühendage plaanid ja tehke midagi koos! Vajadusel saate laste valvamist ka jagada ja seeläbi üksteisele abiks olla. Mõnusat suve!

 

Põneva lennuki kiige leiad siit: https://www.kapikass.ee/et/a/kiik-lennuk

Kapi Kass OÜ

 

Kommentaarid