Tere tulemast Kapi Kass e-tellimiskeskusesse.
Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Kuidas kassid rabas käisid (palju pilte!)

28.07.2019 / 0 kommentaari

Ühel päeval tuli Carmenile mõte, et võiksime oma vastsündinud “kassipojad” kaasa võtta ja neid rabasse pildistama minna. Mul polnud ühtegi põhjust vastu vaielda, sest ma teadsin, et Raplamaal on ilusad rabad ja mina pole nende ilu imetlema veel jõudnud. Ehkki oleksin hea meelega kogu pere kaasa võtnud, siis pildistamise plaani silmas pidades sõitsime seekord rabasse vähendatud koosseisuga.

 Kapi Kass OÜ

Kes on rabas käinud, see on ise näinud, et seal valitseb eriline vaikus. Vaikus, mis ulatub silmapiirini välja ja sealt südamesse tagasi. Rabas olles tundub, nagu oleks jõudnud peidupaika, mida oled kaua otsinud. Nojah, lastega on see pigem nagu kappamine ja loodusõpetuse tund, sest küsimusi väikestel avastajatel jagub: “Kuidas see vesi siia sai?”, “Miks need puud sellised on?”, “Miks võib ainult laudteel kõndida?”, “Kui kaugele me läheme?”, “Kas süüa juba saab?” jne.

Kapi Kass OÜ

Aga sellele vaatamata oli rabas meil tore ja palju pilte tegime ka. Seda oli nii tore jälgida, kuidas tüdrukud võtsid väikesel noormehel käest kinni ja astusid julgelt mööda rada. Laudteel sammusid kõik iseseisvalt – siht kindlalt silme ees: vaatetorni, sööma ja ujuma!

Kapi Kass OÜ


Kapi Kass OÜ

Ise klõpsisin fotokaga ja ei pannudki vahepeal tähele, mida nad omavahel rääkisid, aga nii toredad olid nad koos! Me oleme täheldanud, et kui meil on plaanis mõnele Kapi Kassi tootepildile lapsed peale sättida, siis pole tarvis muud, kui lastele asjad kätte anda ja lasta neil lustida, sest lastele meie tooted väga meeldivad! Iga korraga sujub koostöö väikeste modellidega aina paremini - tasuks kallid, musid, kiitused ja vahel mõni komm ka. Ja nii me siis olime seal: nautisime rabavat vaadet, veetsime mõnusat aega lastega ja märkasime ühtäkki, et nii on ju puhas rõõm “tööd” teha! :) 


Kapi Kass OÜ

Kapi Kass OÜ

Vaatetornist avardus silmapiir veelgi ja päike oli just parajal kõrgusel sel õhtusel tunnil. Ma püüdsin ka mõned poosid pildistamiseks kaamera ette sättida, aga pean tunnistama, et minul see nii sujuvalt välja ei tulnud kui lastel. Aga kui poosid kõrvale jätta, siis vaade sealt tornist rabale oli erakordselt ilus.


Kapi Kass OÜ


Kapi Kass OÜ

Ujumise plaan oli ka, ehkki suhtusin sellesse väga ettevaatlikult, sest ega rabalaukas jalad põhja ulatu ja vesi oli ka müstiliselt tume. Tekkisid juba loobumise mõtted, kuid üks piigadest käis peale, et tema väga tahab ujuda. Nii me siis kastsime end natuke vette, mida päris ujumiseks nimetada ei saa, aga varbad said märjaks meil kõigil!


Kapi Kass OÜ


Kapi Kass OÜ


Kapi Kass OÜ

Väike võileib ja sama rada tagasi auto juurde – “kassipojad” õlal ja seljakotil. Oli kosutav matk maalilisse Mukri rabasse, kus me polnud sugugi ainsad külalised. Ja tegelikult oli see käik vägagi produktiivne, sest rabast rabatuna tuli Carmenil mõte, et meie “kassipoegadel” peaksid olema oma nimed! Ja nüüd palun saage tuttavaks: vildist seljakott OLIVER ja vildist õlakott MATILDA.


Kapi Kass OÜ

Rõõmsate kohtumisteni siin ja seal, linnas ja maal, kinos ja rabas!

 

PS! Kas teadsid, et raba on erakordselt õrn. Kuival ajal rabale jäetud jalajälg taastub seitsme aastaga. Minge ikka perega raba ilu avastama, aga hoidke loodust ja meie kaunist Eestimaad!

 

Siret ja Carmen, Kapi Kass OÜ

Jälgi meid FB-s: https://www.facebook.com/kapikass/
T
ooted ja info leiad siit: https://www.kapikass.ee/

 

Kommentaarid